Dobra czy zła wiadomość — a jaka jest różnica?

Czy kiedykolwiek ktoś przekazał ci złe wieści? Co powiesz na dobre wieści? Jaka jest różnica, czy jest różnica?

Dobre wieści — rzeczy lub informacje, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, zadowoleni, uspokojeni, bezpieczni i zweryfikowani.

Złe wieści – odwrotnie.

Wydawałoby się więc, że jest różnica między dobrą a złą wiadomością – czytaj dalej.
If you have any sort of inquiries relating to where and ways to utilize ciekawe wiadomości, you could contact us at our website.

Czy kiedykolwiek dostałeś złe wieści, ale w końcu wszystko potoczyło się dobrze lub lepiej, niż się spodziewałeś? Czy kiedykolwiek otrzymałeś dobre wieści i z biegiem czasu to, co uważałeś za dobre, okazało się nie tak dobre?

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że doświadczyłem wszystkich czterech –

Dobra wiadomość, która była dobra.

Złe wieści, które były złe.

Dobre wieści, które uważałem za dobre, ale okazały się złe.

Złe wieści, które uważałem za złe i okazały się dobre.

Zdezorientowany? Cóż, wiem, że z biegiem czasu często byłem zdezorientowany różnicą między tymi dwoma pozornie przeciwstawnymi wiadomościami. Ale potem dowiedziałem się, że czasami złe wieści dla jednej osoby mogą być postrzegane jako dobre dla kogoś innego, a dobre wieści dla jednej osoby mogą być z czasem odbierane jako złe.

Zmieszany? Pozwól mi wyjaśnić.

W końcu to tylko wiadomość i to, co czyni ją złą, dobrą, a nawet neutralną, to nie sama wiadomość, ale to, jak ją odbieramy, oceniamy, oceniamy lub z jej powodu reagujemy.

Jak ktoś może postrzegać złe wieści jako dobre, o które można by zapytać? Albo przeciwnie, jak ktoś mógłby postrzegać dobrą wiadomość jako złą?

Krótko mówiąc – każdy z nas ma wyjątkową historię, doświadczenia, przekonania i wartości i w efekcie nikt z nas nigdy nie widzi tej samej rzeczy lub okoliczności w ten sam sposób.

Ktoś, kto jest zaniepokojony, negatywny, pesymistyczny lub niecierpliwy, może uznać opóźnienie za złe, gdy inna osoba, która rozumie koncepcję, że istnieją rzeczy, które możemy kontrolować i są rzeczy, których nie możemy kontrolować, więc po co się denerwować z powodu czegoś, co możesz? t kontrolować lub jeśli możesz to kontrolować, bądź zajęty.

W końcu wszystko, co się dzieje – po prostu się dzieje i to, co robimy, to interpretujemy to wszystko w oparciu o nasze oczekiwania, cele, potrzeby lub nastawienie, a to wszystko jest wyjątkowe dla każdego z nas.

Pozwólcie, że podam kilka osobistych przykładów. A jeśli rozważysz wyjaśnienie, nawet jeśli nie miałeś dokładnie takich samych okoliczności, jeśli się nad tym zastanowisz, będę mógł się odnieść.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *